Az első erdélyi teljesítménytúra, a Jókai Mór Emlék- és Teljesítménytúra, a kolozsvári EKE-osztály által szervezett 1998-as torockószentgyörgyi EKE-vándortábor alkalmával jött létre. Akkor mint emléktúra, ugyanis emléktúrával idéztük a 150.
Idén tartják a 15. Jókai Mór Emlék- és Teljesítménytúrát